Rychle rostoucí Zázračný živý plot

To pravé, s WonderHedge® technologií.
Ověřená kvalita v 16 zemích!

banner1banner2banner3
 Vážení zákazníci.
 
Sazenice zázračného plotu  na podzim 2017 začínáme doručovat
od 39.
týdne (29. září) v týdnech.
Využívejte předsezónní akci a objednejte si sadenice hned teď!
Akce dvouletých sazenice za cenu jednoletých sazenic platí pouze do vyprodání zásob.

Jak správně stříhat zázračný živý plot

Často od Vás dostáváme otázku jak správně stříhat zázračný živý plot , abyste získali krásný hustý plot.

Častou chybou je, že naši klienti nechají tuto rostlinu rychle "vyběhnout" nahoru. Takový plot je ale z dolní části řídký a ne příliš estetický.

Pomocí tohoto krátkého videa Vám chceme ukázat správnou metodu stříhání a zahuštění živého plotu.

Velmi důležité!
Pokud živý plot sázíte na jaře, pak ihned (druhý den) po vysazení musíte rostlinky zkrátit na 10-15cm od země!  Pokud živý plot sázíte na podzim, toto zkrácení třeba udělat hned na jaře následujícího roku cca. v polovině března, kdy se příroda probouzí.

Sazenice zázračného plotu druhé generace už dodáváme zkrácené, ale i ty sazenice můžete po zimě zkrátit přibližně o 5 cm - pokud jste náhodou dostali delší sazenice samozřejmě je musíte zkrátit na 10-15cm.

Díky tomuto řezu nastartujete spící pupeny a rostlina vypustí 3 až 5 nových větví. Tyto nové větve nechte narůst do délky 20-25 cm a pak i ty zkraťte na 10-15 cm. Rostlina znovu vypustí nové větve, které po dosažení 20-25 cm také třeba zkrátit.

Tento zahušťovací řez proveďte minimálně 3 krát.

Po třetím zkrácení už můžete Váš živý plot začít tvarovat pomocí klasických nůžek na živý plot do lichoběžníkového tvaru.

Dbejte na to , aby spodní část lichoběžníku byla trochu širší než horní část. Tímto tvarem zabezpečíte dostatečné slunce pro každou část rostliny a také spodní část Vašeho plotu zůstane pěkně hustá.

Při tvarování postupujte následovně:
Vždy nechte nové větve vyrůst do délky 20-25 cm a poté proveďte tvarovací řez. Váš živý plot nechte "růst" bočně i do výšky s odstupem 8-10 cm.

Po dosažení požadované šířky a výšky můžete omezit vodu - případně umělé zavlažování úplně vypustit. Živý plot pak už stříhejte podle potřeby, abyste zachovali estetickou formu.

Přejeme Vám hodně radosti se zázračným živým plotem.

 

 

 

Lajkujte, zdielajtee

Prohlášení: Uvedené hodnoty růstu platí při dodržení technologie pěstování a při dostatečném množství živin, vody a slunečního záření. Při krajně nekvalitní půdě nebo u rostlin které jsou vysazeny na nevyhovujícím místě (například do stínu) může být růst pomalejší než jsou uvedené pěstitelské hodnoty.

Nabízené sazenice pěstujeme a skladujeme v ideálních podmínkách. Možné termíny výsadby jsou:

led úno bře dub kvě črn čvc srp zář říj lis pro