Deník živého plotu – 29.června 2008 – začíname s tvarováním

První tvarování – formování živého plotu. Za necelé 4 měsíce můj živý plot dosáhl průměrné výšky 80 cm. Místy nejvyšší rostlinky vyrostly až do výšky 90 – 110 cm.

I přes nesouhlas manželky jsem se rozhodl pro první tvarování, tedy pro drastické zkrácení živého plotu, aby byl živý plot ještě hustější.

Samozřejmě, jak jsem slíbil ještě na začátku, zkušební jarní výsadbu ještě nechám dál růst. Bohužel jsme před tyto rostlinky zaseli kukuřici, proto tyto fotky nejsou nejkvalitnější. Zato výška rostlin 80 – 100 cm je obdivuhodná. 

No, a zde jsou obrázky z podzimní výsadby.


Tyto rostlinky už byli jednou krácené, i o tom jsem zveřejnil obrázky. Tenkrát jsme jen ustřihli konec nejdelších výhonků, aby se rostlinky dobře zahušťovaly.

Samozřejmě ještě tále vidíte díry po těch rostlinách, které se neujali (i o tom jsem psal v některém z prvních příspěvků), ale mým cílem není ukázat jen tu lepší stránku, ale úplně všechno.

Podzimní výsadba před tvarováním: 

Na ulici: 

 

Jarní výsadba živého plotu na ulici je rovnoměrná, akorát na jednom konci je trošku řídká, připisuji to extrémě kamenité půdě. To samé mi potvrdil i pěstitel živého plotu z MR.


Dle jeho vyjádření, i v rámci jedné výsadby mohou být někdy extrémě velké rozdíly díky různým vlastnostem půdy. Tyto rozdíly však zmizí během dvou roků.

Živý plot – jarní výsadba na ulici – před tvarováním 

Živý plot – jarní výsadba na ulici po zkrácení a tvarovaní: 

Podobní obsah

Zázračný živý plot Eva L.

Zázračný živý plot Eva L.

Dobrý den. Děkuji za Vaše rady a zájem o to jak mi roste Váš zázračný plot???? Jsem velmi spokojená… nejsem velký pěstitel,všechny rady dodržuji tak

Ze zázračným živým plotem máme jen ty nejlepší zkušenosti.

Všude ho doporučujeme.

Opravdu trvalo jen 2 roky, než dosáhl 2 metrové výšky. Navíc je proti našemu očekávání krásně hustý.

Petra Dvořáčková, Doksany

 

Dobrý den, právě jsem od Vás obdržel objednané keře, rád bych Vám strašně poděkoval za naprostou profesionalitu, perfektní komunikaci a péči o zákazníka.

Velmi často a dlouho nakupuji po internetu, ale s tak dokonalou prací jsem se ještě nesetkal!

Na základě těchto zkušeností budu Váš obchod všem doporučovat. A pokud budu někdy potřebovat keře, tak se zcela jistě obrátím na Vás. Ještě jednou moc děkuji.

Igor K.