Proč si vybrat výživový roztok DAMISOL pro živý plot?

Nejlepším řešením umělé, doplňkové výživy rostlin v dnešní době jsou bezpochyby tekutá umělá hnojiva, výživové roztoky. Jsou použitelné pro aplikaci spolu se zavlažováním nebo i ve formě postřiků.

Výživový roztok DAMISOL je silným koncentrátem. Jeho složení bylo navrhnuto pěstitelem Zázračného živého plotu. Jedno balení obsahuje 0,4 litrů koncentrátu výživového roztoku.

V čem je výživový roztok DAMISOL jedinečný?

Jeho složení bylo navrhnuto tak, aby v první řadě podpořil:

 •     urychlení vytvoření kořenové soustavy
 •     vytvoření hustého a neprůhledného systému listů a bočních větviček

Rostlinky k rychlému růstu bezpochyby potřebují i kvalitní půdu a výživu. Hlavně, když ve svém okolí máte velmi nekvalitní, jílovitou, písečnatou nebo kamenitou půdu. Tam, kde jiné rostliny nedokážou žít, Zázračný živý plot se udrží. Pravdou je, že pak ale rychlost jeho růstu bude přesně poloviční tomu, co uvádíme. V takovýchto případech je pro Vás výživový roztok DAMISOL přímo nevyhnutelný!

Použití výživového roztoku DAMISOL

Při podzimní výsadbě doporučujeme použití ihned při výsadbě. Na jaře před kypřením. Půdu pod rostlinkami zalijte roztokem vody a DAMISOLu. Přes rok doporučujeme 2x - 3x aplikovat DAMISOL formou postřiku. To zabezpečí vytvoření hustého, listnatého porostu.

Je velmi důležité už při výsadbě aplikovat DAMISOL roztok, aby se rostlinkám vyvinula hustá kořenová soustava. Zabezpečí se tak dostatečný přísun živin pro potřebný rychlý růst Vašeho živého plotu.


  Doporučené dávkování:


  • Při výsadbě a při aplikaci jako zálivka je potřeba vytvořit koncentraci roztoku 0,15%.
  • Ředění: koncentrace 0,15 % - 1,5 dl na 100 l vody.
  • Jedno balení DAMISOLu vystačí na 275 litrů vody. Při aplikaci 1 litru roztoku pro 1 rostlinku vystačí balení pro 275 kmenů.

     

  • Při aplikaci postřikem (listová aplikace) potřebujete koncentraci roztoku 0,2% - 0,3%. 
   Období květen až září doporučujeme 1 x měsíčně.
  • Ředění: koncentrace 0,2 až 0,3%. - 20 - 30 ml na 10 l vody. 
  • Jedno balení DAMISOLu vystačí pro celoroční postřik 300 kmenů.

  Datum spotřeby: 3 roky od výroby - vyznačeno na obalu
  Záruční lhůta: 2 roky

  V případě zájmu o výživový roztok DAMISOL si můžete objednat v aplikaci košíku spolu s rostlinkami živého plotu. Nebo zvlášť, přičemž můžete počítat s nejnižší sazbou poštovného.

  Cena jednoho balení výživového roztoku DAMISOL (400 ml) je 130,- Kč + poštovné.