Co je Zázračný živý plot a WonderHedge® technologie?

V čem se liší Zázračný živý plot od ostatních jilmů, proč nakupovat u nás a co je WonderHedge® technologie?

Investice do živého plotu je dlouhodobou záležitostí. Živý plot nesázíme na dobu 2-3 let, ale cílem je, abychom se i po 20-30 letech mohli těšit z udržovaného, hustého zeleného plotu.

Vždyť co může být horší, než vysekat 4-5ti leté rostliny kvůli nemoci, jen proto, že pocházely z nekvalitních sazenic, a s pěstováním živého plotu začít od začátku?

Při koupi sazenic si dávejte pozor na následující faktory:

1 ) Spolehlivý zdroj sazenic

Na této stránce si můžete objednat sazenice přímo od jedného z největších pěstitelů této rostliny v EU. Jedině námi nabízené sazenice mají certifikát WonderHedge®. Sazenice byly vypěstovány podle přísných technologických požadavků pěstitele.

2 ) Skladování a přeprava

Nejvíce může poškodit sazenice neodborná přeprava a skladování. U nás máte jistotu, že sazenice putují od pěstitele přímo k Vám! Při přepravě neexistuje žádná zastávka doprovázena skladováním v nevhodných prostorech. Rostliny Vám budou odborně zabaleny přímo ve skladech pěstitele a za pár dní je máte doma.

3) Zdravotní nezávadnost

Technologie WonderHedge® představuje postup o 17ti krocích , vyvinutý během desetileté historie. Jelikož tuto rostlinu dodáváme do 15 zemí EU a do Kanady, je pro udržení naší obchodní pověsti a spokojenosti zákazníků nezbytné dodržovat přísné normy pěstování.

Zde bychom mohli podrobně vyjmenovat jednotlivé složky WonderHedge® technologie, ale nyní zmíníme jen ty 3 nejdůležitější:

3.1 ) Ochrana proti hnilobě kořenů

Jednou z nejdůležitějších úloh pěstitele je ochrana sazenic před kořenovou hnilobou. Tato zákeřná plísňová choroba napadá kořenovou soustavu rostlin v jejich raném věku.

Nejhorší je, že plísňové póry nevidíte a rostliny bez obav vysadíte. Teprve později zjistíte, že některé rostliny se nevyvíjejí tak jako ostatní. Následkem nemoci jim totiž shnijí nejprve tenčí kořeny a následně i ty silnější.

To, že rostlina má totálně zničenou kořenovou soustavu zjistíte až po jejím úplném zaschnutí a odstranění  zbytku rostliny z půdy. Jenže  půda je mezitím  plísňovými spóry kontaminována  a už žádná jiná rostlina nebude v bezpečí v takto zamořené půdě. Díky nezodpovědnému přístupu se může nakazit celá Vaše zahrada!

A ) Chemická ochrana
Právě proto je ochrana sazenic i před touto chorobou nesmírně důležitá. Rostliny jsou u nás v rámci technologie  WonderHedge®  podřízeny vícenásobné chemické ochraně kořenů kontaktním i systémovým účinkem.

B ) Sterilní prostředí jako v nemocnicích
Ještě účinnější metodou sterilizace rostlin je ozonizace skladových prostorů vysoce účinným UV zářením. Všechny naše skladové prostory jsou vybaveny generátory ozónu a sazenice jsou několikrát ošetřovány. Ozonizace je zcela bezpečná, nezávadná a vysoce účinná sterilizační technika, která chrání například i zdraví pacientů na operačních sálech nemocnic.

3.2 ) Imunizace - zvýšení odolnosti rostlin

Tak jako je důležité posilování imunity našich dětí, je potřebná i imunizace rostlin. Takto posílené rostliny jsou odolnější proti povětrnostním podmínkám, jejich růst je stálý a rovnoměrný.

Se zvyšováním imunity začínáme již v raném stádiu vývoje sazenic a to vícenásobným kontrolovaným kolísáním teplot v rozmezí přísně stanovených hodnot. Tento postup lze provést pouze v prostorách (rostlinných školkách), které jsou vybaveny chladicím a topným zařízením.

3.3 ) Balení a přeprava

Při dodávání prostokořenných rostlin je kromě správné technologie balení nesmírně důležitý i správný čas přepravy a doručování rostlin. Rostliny můžeme bezpečně přepravovat jen ve stavu vegetačního klidu – spánku. To znamená ve stavu, kdy rostlina má opadané listy. Jakmile se počasí oteplí a na rostlině se objeví první listy, přeprava se pro ně stává nebezpečnou.

Díky 10leté zkušenosti a WonderHedge® technologie v našich prostorách dokážeme rostliny bezpečně udržovat ve stavu vegetačního klidu.

Samozřejmě tyto technologie nejsou levné ani jednoduché. Ale pouze díky nim Vám můžeme poskytnout maximální, 100% záruku na ujmutí a zdravý růst dodaných sazenic.

Jako jeden z největších pěstitelů a dodavatelů této rostliny v EU se snažíme o neustálé zlepšování a usilujeme o to, abyste z dodaných sazenic měli dlouhodobou radost.

Podobní obsah

Elektronicka kniha o pestovani zivych plotu zdarma

Kniha o pěstování živých plotů zdarma

WonderHedge®Assistance extra 3% sleva bezplatné odborné poradenství a kniha o pěstování živých plotů zdarma Přihlaste se k odebírání bezplatného zpravodaje WonderHedge Assistance a získejte zdarma

Zázračný živý plot - Zoltan Toth Pestitel

Tajemství zázraku WonderHedge® technologie

V čem se spočívá tajemství zázračného živého plotu? Část tajemství se dozvíte z této video ukázky. https://www.youtube.com/watch?v=480lxzDHPjs Často se ptají, v čem spočívá tajemství zázračného

Ze zázračným živým plotem máme jen ty nejlepší zkušenosti.

Všude ho doporučujeme.

Opravdu trvalo jen 2 roky, než dosáhl 2 metrové výšky. Navíc je proti našemu očekávání krásně hustý.

Petra Dvořáčková, Doksany

 

Dobrý den, právě jsem od Vás obdržel objednané keře, rád bych Vám strašně poděkoval za naprostou profesionalitu, perfektní komunikaci a péči o zákazníka.

Velmi často a dlouho nakupuji po internetu, ale s tak dokonalou prací jsem se ještě nesetkal!

Na základě těchto zkušeností budu Váš obchod všem doporučovat. A pokud budu někdy potřebovat keře, tak se zcela jistě obrátím na Vás. Ještě jednou moc děkuji.

Igor K.